Drewno — szlachetny materiał

Drewno to materiał, ceniony od wieków. Pomimo obecnie dużego wyboru materiałów drewnopodobnych i płyt meblowych, nadal cieszy się niesłabnącą popularnością.  Wysokiej jakości drewno od zawsze kojarzone jest z elegancją i prestiżem. To ekologiczny i odnawialny surowiec, dzięki czemu idealnie wpisuje się w ekologiczny styl życia, a drewniane schody, meble czy drzwi prezentują się świetnie niemal w każdym stylu wnętrza. 

Dlaczego warto postawić na drewniane elementy we wnętrzu?

Drewno to materiał, który pięknie się starzeje, praktycznie nigdy nie wychodzi z mody i jak już wcześniej wspomnieliśmy, pasuje niemal do każdego wnętrza. Ponadto jest łatwe w pielęgnacji i ewentualnej renowacji. Wybierając parkiet dębowy, bądź inny rodzaj podłogi drewnianej, można być pewnym, że będzie to doskonały wybór, jeśli w domu mieszkają alergicy. Drewniana podłoga nie przyciąga i nie gromadzi bowiem kurzu ani roztoczy. Drewniane elementy we wnętrzu dają poczucie przytulności i tworzą niepowtarzalny klimat. Odpowiedni dobór rodzaju drewna i jego kolorystyki sprawia, że może ono pasować zarówno do minimalistycznego, nowoczesnego surowego wnętrza poprzez domy urządzone w stylu rustykalnym, vintage aż po loftowe wnętrza.

Na co zwrócić uwagę zlecając wykonanie drewnianych schodów, mebli lub parkietu?

Decydując się na podłogę, schody w Gdańsku lub drzwi drewniane warto poszukać solidnych i doświadczonych firm, które świadczą profesjonalne usługi w tym zakresie. Trójmiasto, a szczególnie Gdańsk mieści firmy i wykonawców godnych polecenia. Wybierając wykonawców elementów drewnianych do swojego domu lub mieszkania, warto zwrócić uwagę na opinie, zdjęcia wykonanych prac, a także wybór drewna i dodatkowych elementów. Profesjonalne firmy wykonujące drewniane schody, podłogi czy drzwi stawiają na pierwszym miejscu zadowolenie klienta, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu są w stanie sprostać nawet niecodziennym projektom i pomysłom.

W jaki sposób prawidłowo pielęgnować elementy drewniane?

Drewno to naturalny, wytrzymały i piękny surowiec. Drewniane schody, meble czy podłoga mogą zachwycać pięknem przez długie lata, pod warunkiem, że będą odpowiednio pielęgnowane. Warto pamiętać, że drewno nie przepada za wodą, dlatego należy je przecierać lekko wilgotną szmatką. Na rynku dostępnych jest wiele dedykowanych preparatów do pielęgnacji drewna. Nadają one piękny połysk, zabezpieczają przed drobnymi uszkodzeniami, a niektóre preparaty działają nawet antystatycznie, zapobiegając nadmiernemu osadzaniu się kurzu. Przed naniesieniem produktu na powierzchnię, należy dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta, by upewnić się, że nadaje się on do naszych mebli, podłogi czy schodów. Istnieją także stare, naturalne domowe sposoby pielęgnacji drewna jak polerowanie ich esencją z czarnej herbaty, która nadaje meblom połysk, wygładza powierzchnię i delikatnie barwi drewno, a także polerowanie ich niewielką ilością oliwki dla dzieci, która doskonale nabłyszcza meble.

Redakcja decorre.pl