Szafa pięciodrzwiowa – uporządkuj swoje ciuchy!

Zagospodarowanie przestrzeni na garderobę, czy szafę jest ważnym elementem przy projektowaniu urządzania wnętrz. Z reguły bierze się pod uwagę aspekt ustawności mebla, wielkość pomieszczenia i przede wszystkim komfort życia i użytkowania mebla. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na ogromną garderobą niczym z amerykańskich filmów, to szafa pięciodrzwiowa będzie świetnym rozwiązaniem. 

  1. Szafa pięciodrzwiowa – ubrania posegregowane idealnie
  2. Na co zwracać uwagę przy zakupie szafy pięciodrzwiowej?

Szafa pięciodrzwiowa – ubrania posegregowane idealnie

Marzysz o pięknej garderobie, która będzie prezentować się rodem z Hollywood? Nie zawsze możemy sobie pozwolić na zbudowanie garderoby. Z różnych powodów albo brakuje dodatkowego pomieszczenia, albo pokój jest zbyt mały, żeby zaadoptować dodatkową przestrzeń na garderobę. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w pojemną szafę. Szafa pięciodrzwiowa sprawi, że posegregujesz swoje ubrania i łatwiej zachowasz porządek na co dzień. Zmieścisz do niej dużo ubrań, a co najważniejsze nie będą one poupychane „jeden na drugim”, ponieważ szafa jest bardzo pojemna. 

Decydując się na zakup szafy pięciodrzwiowej, możesz zaoszczędzić również sporo miejsca na innych meblach. Jeśli masz jedną pojemną szafę, to zbędne stają się komody i komódki, czy małe szafeczki. Wszystko zmieścisz w jednej szafie. Dzięki czemu nawet niewielkie pomieszczenie będzie wyglądało przestronnie i przytulnie. Po co zagracać pokój zbędnymi meblami, jak można wybrać praktyczną i pojemną szafę. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie szafy pięciodrzwiowej?

Nie ma co się oszukiwać. Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę to wymiary. Jeśli zależy Ci na idealnie dopasowanej szafie najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów i zamówić szafę robioną na zamówienie, na wymiar. Gotowe rozwiązania są dobre, jeśli nie musimy liczyć każdego centymetra, czy martwić się skosami lub nierównymi ścianami. Jeśli więc nie masz problemów wymiarowych, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić gotową szafę. 

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest materiał, z jakiego wykonana jest szafa. Wysokiej jakości materiały i solidne wykonanie gwarantują Ci, że taką szafę będziesz użytkować przez długie lata. Zdecydowanie najlepiej wybrać szafę, która zostanie wykonana (jeśli na zamówienie) lub już jest zrobiona z naturalnego drewna. Takie szafy są solidne i z pewnością przetrwają próbę czasu. Pozostaje jeszcze aspekt wizualny. Szafa pięciodrzwiowa może być efektownym uzupełnieniem dekoracji pomieszczenia, ale to zależy już od indywidualnych preferencji. Kolor, wykończenie, fronty, czy okucia szafy. Warto też zwrócić uwagę na to, czy wybrana szafa pasuje do reszty wyposażenia i czy tworzy wraz z nimi zamierzony efekt dekoracyjny.  

Redakcja decorre.pl