Jak powiększyć przestrzeń w mieszkaniu za pomocą lustra?

W małych mieszkaniach często mamy do czynienia z bardzo ciasnymi pomieszczeniami, do których należy najczęściej przedpokój, łazienka czy sypialnia. Mieszkańcy już na etapie aranżacji wnętrza powinni zastanowić się nad sposobami optycznego powiększenia metrażu. Okazuje się, że jest to możliwe i na wyciągniecie ręki niemal każdego zainteresowanego.

Doskonałe efekty można bowiem uzyskać przy wykorzystaniu bardzo przydatnego w mieszkaniu elementu, czyli lustra. Bez wątpienia stanowi ono element funkcjonalny, dekoracyjny. a także pozwala optycznie powiększyć metraż pomieszczenia. Jak powiększyć przestrzeń w mieszkaniu za pomocą lustra? Warto zastanowić się nad wstawieniem dużej, przestronnej szafy z lustrem, w którym będzie mogła odbić się cała sylwetka. Takie szafy najczęściej lokowane są w przedpokoju bądź sypialni. Poza tym, że wraz z nią pomieszczenie zostaje optycznie powiększone, ludzie czerpią z tego dodatkowe korzyści, ponieważ przed wyjściem z domu mogą z powodzeniem obejrzeć przygotowaną stylizację.

Nie trzeba jednak decydować się na szafę jeśli nie mamy takiej możliwości czy potrzeby, ponieważ można zamienić to na powieszenie dużego lustra na ścianie. Najlepsze efekty dają lustra, które sięgają od sufitu do podłogi, jednak może okazać się to rozwiązanie nieco bardziej kosztowne. Kolejnym zabiegiem, dzięki któremu można uzyskać jeszcze lepsze rezultaty jest powieszenie dwóch luster naprzeciw siebie.

To doskonały pomysł na aranżację pomieszczenia bardzo wąskiego, w którym czujemy się dość nieswojo. Lustra z dwóch stron będą sprawiały wrażenie, że pomieszczenia są większe, dzięki czemu będzie można poprawić samopoczucie i swobodę przebywania w nim. Jeszcze innym zabiegiem, który daje także świetne wrażenie estetyczne jest powieszenie lustra naprzeciwko obrazu przedstawiającego malownicze krajobrazy. Dzięki temu można widokom nadać głębi i uzyskać doskonały efekt wizualny. Takie zabiegi można z powodzeniem stosować w przedpokojach i mniejszych pokojach.

Ludzie często mają do dyspozycji również małe łazienki, które także można powiększyć właśnie za pomocą lustra. W takiej sytuacji warto postawić na duże lustro, które będzie stanowiło element nie tylko praktyczny, lecz także dekoracyjny. Obecnie jest bardzo duża liczba wariantów, lustra są ozdobne, dostępne w różnych kolorach i deseniach, dlatego każdy będzie w stanie wybrać takie, które będzie pasowało do ogólnego wystroju pomieszczenia. Lustra, bardzo lubiane i pełniące funkcje praktyczne, mogą także nadać pomieszczeniom nowego, lepszego wymiaru.

Redakcja decorre.pl