Podłogi i listwy Arbiton

Remont domu to ogromne wyzwanie, ponieważ z jednej strony mamy spory wybór, jeśli chodzi o materiały budowlane, wykończeniowe… ale z drugiej strony wkroczyliśmy w erę „błyszczącej tandety” – czyli jest sporo materiałów wykończeniowych i nawet ładnie wyglądających, ale wiele z nich jest marnej jakości. Wielu Polaków nie stać na to, żeby „co roku” remontować te same pomieszczenia i wymieniać to, co chwilę wcześniej zamontowali, dlatego warto skupić się na trwałych, wartościowych produktach.

Podłoga podłodze nie równa…

Podłoga jest tym elementem naszego domu, mieszkania, firmy – który może albo podkreślić piękno wnętrza, albo zepsuć całą aranżację. Powinna ona nie tylko pasować kolorystycznie do planowanego wystroju danego pomieszczenia, ale również musi być praktyczna i funkcjonalna. Należy zadbać o to, aby była wytrzymała na uszkodzenia, bo jednak jest to jeden z elementów budynku najmocniej eksploatowanych przez nas – każdego dnia wielokrotnie chodzimy po podłodze, albo w pantoflach, albo w butach (oczywiście w zależności od tego, gdzie się ona znajduje – czy w firmie, czy w domu).

Na rynku dostępne są różne rozwiązania, jeśli chodzi o wykonanie podłogi. Na posadzce można na przykład ułożyć płytki ceramiczne, położyć wykładzinę dywanową lub wykładzinę pcv, parkiet… aczkolwiek każde z tych rozwiązań ma swoje zalety oraz wady i przede wszystkim są bardzo różnej jakości, dlatego też trzeba mocno zastanowić się nad tym, co będzie właściwe do pomieszczeń w budynku, w którym planujemy ją zrobić.

Wysokiej jakości podłogi winylowe Arbiton

Podstawową cechą podłogi, jaką chcemy wykonać, powinna być jej trwałość, bo jednak jest to coś, po czym nieustannie chodzimy, dzieci szaleją na swoich rowerkach, na konikach na biegunach… co jakiś czas coś się na nią wyleje, coś spadnie – ewidentnie jest to element domu mocno narażony na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli mamy wykładzinę dywanową i coś się wyleje, to później jest problem, bo trzeba jakoś ją wyprać na tej podłodze i wysuszyć. Jak mamy płytki i spadnie nam na przykład talerz, to czasem zdarza się, że odpryśnie jej kawałek i później trzeba to jakoś ukrywać. Jak mamy panele podłogowe marnej jakości i dziecko przewróci nam krzesło z kanciastym oparciem, to może ono uszkodzić wierzchnią warstwę panela, wybijając nawet dziurę w panelu, która później „straszy” na naszej podłodze. Dlatego bardzo istotne jest, aby podłoga charakteryzowała się dużą wytrzymałością.

Tutaj taką ciekawą opcją, mogą być podłogi winylowe marki Arbiton, ponieważ odznaczają się one wysoką jakością, trwałością oraz różnorodnymi wzorami i barwami, co maksymalnie ułatwia nam sprawę w kwestii indywidualnego dopasowania do naszych potrzeb, do pomieszczeń, w których planujemy ułożyć podłogę.

Panele Arbiton z rdzeniem mineralnym

Odporność podłogi na ścieranie, na zarysowania, na płyny różnego rodzaju, to bardzo istotne i przydatne cechy. Inżynierowie z Polski stworzyli unikalną mieszankę na bazie skał i polimerów opartych na cząsteczkach węgla, która w odpowiednich proporcjach została zastosowana jako rdzeń paneli Arbiton, co daje im niesamowitą wytrzymałość. Panele te są również wodoodporne i stabilne, a ich najwyższą jakość potwierdza choćby nawet gwarancja, którą można otrzymać nawet na 20 lat (w zależności od wybranej kolekcji).

Oprócz tego, że podłogi winylowe Arbiton są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, mają jeszcze jedną bardzo istotną zaletę – otóż mogą być zastosowane na wszelkich formach ogrzewania podłogowego, co w obecnych czasach jest niezmiernie ważne, gdyż coraz więcej ludzi decyduje się na takie rozwiązanie w kwestii ogrzewania własnego domu. Jest to niezwykle praktyczna opcja, bo grzejniki nie zajmują niepotrzebnie miejsca w domu (przynajmniej w niektórych pomieszczeniach, gdzie ich nie potrzebujemy). 

panele Arbiton

Jeden rodzaj podłogi w całym mieszkaniu, czy kilka?

Obecnie takim trendem zauważalnym na rynku polskim, jest kreowanie otwartych przestrzeni – układanie podłóg jednolitych w całym mieszkaniu lub w większości pomieszczeń (pomijając np. łazienkę, w której układane są płytki). Czyli układa się takie same panele w „wszystkich” pomieszczeniach, które łączą się z sobą – nie ma tak, jak dawniej progów w drzwiach oddzielających pomieszczenia na podłodze, tylko jest cała, jedna podłoga na tym samym poziomie. To nawet w przypadku mniejszych mieszkań, optycznie je powiększa, więc warto trzymać się tego kierunku.

Zostało tutaj wspomniane, że czasem łazienka jest tym pomieszczeniem, które rządzi się swoimi prawami i są tam np. ułożone płytki, aczkolwiek warto tutaj pamiętać, że panele winylowe marki Arbiton również w tym pomieszczeniu mogą być zastosowane, ponieważ woda i wilgoć im nie zaszkodzi – są na nie odporne… ale oczywiście to wszystko zależy od naszego gustu, stylu oraz pomysłu na aranżację mieszkania.

Różne kolekcje podłóg Arbiton

Jeśli myślimy o podłodze w takich pomieszczeniach jak salon, sypialnia lub kuchnia (albo nawet cale mieszkanie), to interesującymi kolekcjami paneli Arbiton, są tutaj AMARON oraz LIBERAL, które odznaczają się pięknymi wzorami drewna o barwie jasnej oraz ciemnej, chłodnej, a także nowoczesnej. Jest tutaj kilkanaście wzorów do wyboru idealnie imitujących takie drzewa jak orzech, czy dąb. Panele Arbiton mają o wiele silniejsze zamki, niż standardowe panele LVT, dzięki czemu potrafią służyć nam przez wiele lat w dobrym stanie.

W przypadku tych podłóg marki Arbiton, został tutaj zniwelowany przez producenta nieprzyjemny efekt/dźwięk stukania paneli w trakcie chodzenia po nich, co jest ogromnym plusem. 

Kolekcje AROQ Wood Design i AROQ Stone Design – pierwsza z nich, to panele również z wzorami drewna (orzech i dąb). Druga z kolei, to wzory kamieni w bardziej surowych klimatach.
Wszystkie te kolekcje podłóg różnią się też wymiarami paneli – największe panele są z kolekcji AMARON (1511 mm x 229 mm), a najmniejsze (610 mm x 305 mm) z kolekcji AROQ Stone Design.

Nie zapomnij o listwach przypodłogowych

Podłoga to oczywiście nie wszystko, bo po ułożeniu paneli, pomiędzy podłogą a ścianą, zostanie nam szpetna szpara (dylatacja), tak więc koniecznie trzeba zamontować tutaj jeszcze listwy przypodłogowe, aby to wszystko nabrało właściwego wyglądu. Tutaj również dostępne są listwy przypodłogowe Arbiton, które bez problemu można dopasować do kolorystyki i wzorów podłogi lub ewentualnie można zamontować „standardowe” listwy Arbiton białe, które w niektórych przypadkach mogą bardziej pasować do wnętrza, niż te w barwach podłogi. 

Zresztą marka Arbiton, to cały system podłogowy – wszystko, czego potrzeba do ułożenia podłogi, a nie tylko panele i listwy.

Redakcja decorre.pl