Drzwi wewnętrzne, jak wybrać najlepsze?

Gdy wybieramy drzwi wewnętrzne, chcemy, żeby były ładne, dobre i służyły nam przez wiele długich lat. Nie każdy jednak posiada wiedzę, by dobrać drzwi tak, aby wykorzystać pełen potencjał, który oferują producenci. Postaramy się tu odpowiedzieć na kilka pytań, które naszym zdaniem będą pomocne.

Jak dopasować drzwi do stylu wnętrza?

Większość z nas coraz chętniej angażuje się w samodzielna aranżację wnętrz w mieszkaniu. Jest to bardzo ekscytujące, wybór mebli, kolorów ścian czy podłóg. Często jednak zapominamy, jak ważnym elementem aranżacji, jest wybór drzwi. Jeżeli już zdecydowaliście się na styl mieszkania, pora by dobrać odpowiednie drzwi wewnętrzne.

Skrzydła, by pasowały do stylu wnętrza, można dobrać na kilka sposobów. Możesz dobrać je zgodnie z kolorystyką, wcześniej wybraną podczas urządzania mieszkania lub zrobić wyrazisty kontrast. Świetnym rozwiązaniem jest szeroka gama kolorów drzwi Porta, w ofercie jest ponad sto kolorów, dodatkowo możesz skorzystać  z palety RAL i NSC, które posiadają ponad tysiąc wybarwień.

Elementem istotnym, prócz barwy, jest stylistyka samego skrzydła. Do nowoczesnego czy skandynawskiego wystroju, nie będą pasowały drzwi stylizowane na mocny nurt aranżacji. Tak jak prosta forma skrzydła nie będzie pasowała do salonu, który jest aranżowany w stylu np. retro.

Jakim innym rozwiązaniom warto się przyjrzeć?

Wybierając drzwi Porta, mamy możliwość wyboru dwu rodzajów rozwiązań. Jest to system przylgowy lub bezprzylgowy. Rozwiązania te dają odmienny efekt wystroju wnętrza. Pierwszy z systemów, to klasyczne rozwiązanie, które charakteryzuje się tym, że krawędzie skrzydła maja wcięcie zachodzące na ościeżnicę. Jest to rozwiązanie z którym mamy do czynienia od lat. Bardziej atrakcyjnym, są drzwi bezprzylgowe. W skrócie, rozwiązanie to polega na tym, że osiągamy efekt zlicowania się drzwi z framugą i ścianą.  W tym rozwiązaniu, zarówno zamki jaki zawiasy są ukryte. To rozwiązanie daje efektowny wygląd szczególnie w drzwiach, które są w nowoczesnej stylistyce. Rozwiązanie pozwala również w niektórych modelach drzwi Porta, na zastosowanie tak zwanego efektu drzwi ukrytych.

Przeszklenia są równie ciekawym zagadnieniem. Większość osób wybierając między skrzydłami pełnymi a przeszklonymi, bierze pod uwagę tylko wygląd. A przecież główną ich zaletą jest wykorzystanie szyb do doświetlenia pomieszczeń, które nie maja otworów okiennych. Stosując drzwi przeszklone w salonie, świetnie doświetlimy przedpokój. Uzyskamy dzięki temu światło naturalne i oszczędność energii elektrycznej.

Koncentrując się na stylu, barwie i wzorach drzwi, często zapominamy o okuciach. Szczególnie wybór klamek, ma ogromny wpływ na wygląd i charakter drzwi. Do pomieszczeń w stylu rustykalnym, czy  klasycznym sprawdzają się dekoracyjne, ręcznie kute klamki w kolorze czarnym lub w naturalnym odcieniu stali. We wnętrzach nowoczesnych lub skandynawskich najlepiej wyglądają metalowe klamki, o zdecydowanej linii i prostych krawędziach.

Większość klientów, kieruje się głównie dwoma czynnikami w trakcie zakupu, ceną i wyglądem. Naszym zdaniem to za mało. By po zakupie drzwi, klient był w pełni usatysfakcjonowany, warto wziąć pod uwagę informacje tu zaprezentowane.

Lecz jeszcze ważniejsza jest rozmowa z wykwalifikowanym konsultantem, takim jak w firmie Hermes Warszawa. Można ją przeprowadzić w salonie, ale też zamówić bezpłatną i niezobowiązującą wizytę pracownika firmy u siebie w mieszkaniu. Na miejscu, doświadczony pracownik, będzie w stanie doradzić najlepsze rozwiązania, widząc warunki w jakich drzwi mają być montowane. Z reguły taka osoba jest wyposażona w próbnik kolorów, który można wykorzystać do dopasowania drzwi do koloru podłogi czy katalogi, na podstawie których może zaprezentować inne, dogodne rozwiązania. Określi również wymiary, które są wymagane do prawidłowego montażu.

Warto również pamiętać, że jeżeli nie określiłeś swojego stylu, możesz postawić na prostotę. Ta zawsze się sprawdza.

Redakcja decorre.pl