Aranżacja salonu

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie w tym miejscu toczy się życie domowników, a goście mogę wypić pyszną kawę w otoczeniu pięknych przedmiotów. Jak umeblować salon? Pytanie jest dość istotne jeżeli zależy nam na aranżacji wnętrz. Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie co tak naprawdę nam najbardziej pasuje ze współczesnych trendów. Chyba każdy przyzna, że aktualnie w modzie jest niemal wszystko.

Z tego powodu bardzo łatwo popaść w kicz. jeżeli nie jest on planowany to pokój wygląda nieestetycznie i nie jest najlepszym miejscem do spędzania czasu. Na samym początku warto wybrać styl przewodni, ewentualnie można połączyć dwa podobne style. przez ostatnie lata Polacy decydowali się na minimalizm i styl skandynawski. Prostota mebli, jasne kolory i ciepłe materiały sprawiają, że wnętrze wydają się przytulne i dość przestronne mimo niewielkiego metrażu. Wiele osób zainteresowało się także stylem industrialnym, który wykorzystuje surowe budownictwo oraz fabryczne oświetlenie. Są to nowoczesne rozwiązania, które na pewno nie przypadną do gustu osobom lubiącym bardziej tradycyjne wzorce.

Miłośnicy stylu vintage doskonale poczują się w stylu rustykalnym lub retro. Kolejną decyzję do podjęcia jest ta dotycząca mebli. Czasy meblościanek najprawdopodobniej przeminęły na zawsze. Obecnie bardzo mało osób kupuje meble w pełnym komplecie. Warto zdecydować się na jeden bardziej dominujący mebel, który będzie główną „gwiazdą” salonu. Wiele osób wybierze wygodną kanapę o jaskrawym kolorze, która będzie dominować w pomieszczeniu. Jeszcze inni będą woleli skupić uwagę na dłużej komodzie wypełnionej książkami i pamiątkami z wakacji.

Komody mogą być przeszklone lub nie w zależności od potrzeb właścicieli mieszkania. Przy urządzaniu salonu ważne jest również to czy mamy psa lub kota. Najmniejsi mieszkańcy mogą po sobie zostawiać największe ślady obecności. Z tego powodu warto wybierać tapicerki mebli, na których będzie najmniej widać sierść oraz będą łatwe do utrzymania w czystości. W niewielkich mieszkaniach salon jest także pomieszczeniem, w którym legowisko mają zwierzaki. Podczas planowania urządzanie salonu warto wziąć pod uwagę gdzie legowisko będzie się znajdować. Kiedy podstawowe elementy urządzenia salonu będą już zaplanowane warto skupić się na zakupie oryginalnych akcesoriów i odpowiedniego oświetlenia. Dobrej jakości materiały będą służyć nam przez wiele lat i wyglądać tak samo dobrze jak po pierwszym miesiącu użytkowania. W takie rzeczy warto inwestować.

Redakcja decorre.pl