Jaki stolik kawowy wybrać do mieszkania?

Nawet jeżeli nie uważasz stolika kawowego za niezbędny element wystroju swojego salonu, z pewnością szybko zmienisz zdanie po zakupie mebla. Stolik ustawiony w odpowiednim miejscu to najprostszy sposób na wydzielenie strefy relaksu, z której będą mogli korzystać wszyscy domownicy.

  1. Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?
  2. Stolik kawowy jako ważny element aranżacyjny
  3. Stolik kawowy – z jakiego materiału?
  4. Jaki rozmiar stolika kawowego będzie najlepszy?
  5. Jaki kształt stolika kawowego mamy do wyboru?

Jeżeli nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie stolika kawowego, skorzystaj z naszych porad. Dowiesz się z nich, jaki materiał będzie pasował do wnętrza twojego salonu oraz jaki kształt wybrać, aby stolik był nie tylko praktyczny, ale również stał się świetną ozdobą.

Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Zanim zaczniesz wybierać stolik kawowy do salonu, spójrz na swój salon i zastanów się, gdzie najlepiej postawić nowy mebel. Zwróć również uwagę, jakie meble znajdują się dookoła, aby stolik dobrze do wszystkiego pasował. Duże znaczenie dla późniejszego komfortu używania mebla ma jego rozmiar. Jeżeli jednak planujesz wykorzystywać stolik wyłącznie jako dekorację, możesz pomyśleć o mniejszym meblu. Prostym sposobem na to, aby zyskać pewność, że nowy mebel będzie pasował do salonu, jest znalezienie pudła kartonowego o podobnych wymiarach i ustawienie go tam, gdzie w przyszłości stanie stolik.

Stolik kawowy jako ważny element aranżacyjny

Zarówno w nowocześnie urządzonych wnętrzach, jak i salonach z meblami utrzymanymi w tradycyjnym stylu stolik kawowy stanowi bardzo istotny element aranżacyjny. Wybierając nowy mebel, zwróć uwagę, aby jego wysokość była zbliżona do wysokości sofy lub innych mebli w salonie. Wielu specjalistów zajmujących się urządzeniem wnętrz radzi, aby szerokość stolika nie przekraczała 2/3 długości wersalki lub kanapy. Pamiętaj, aby kupić stolik, który pozwoli zachować równowagę pomiędzy dotychczas posiadanymi meblami. Mieszanie stylów należy robić z wyczuciem, aby uzyskany efekt spodobał się wszystkim domownikom.

Na stronie sklepu ze stolikami, która znajduje się pod adresem https://www.wonder.pl/c/stoliki-kawowe, znajdziesz ponad 1500 różnych stolików. Każdy z nich jest dokładnie opisany, co ułatwi ci zakupy. Wysokiej jakości zdjęcia stolików pomogą ci dobrać mebel pasujący do salonu, a w przypadku dodatkowych pytań możesz skontaktować się ze sprzedawcą. Aktualnie wiele stolików możesz znaleźć w promocyjnych cenach, dzięki czemu oszczędzisz nawet kilkadziesiąt procent. Tym samym będziesz mógł kupić markowy stolik z wyższej półki po dużo niższej cenie. 

Stolik kawowy – z jakiego materiału?

Obecnie producenci takich mebli oferują je w przeróżnych wariantach. Dotyczy to nie tylko wysokości, koloru i kształtu, ale również materiału, który został wykorzystany do produkcji. Najczęściej można znaleźć stolik do kawy wykonany z drewna, jednak w sprzedaży znajdziesz również modele z metalu, szkła lub wikliny. Do minimalistycznie urządzonych pomieszczeń możesz rozważyć wstawienie stolika ze szkła lub metalu, natomiast do stylu glamour lub retro lepszym wyborem może być stolik wykonany z ciemnego drewna. Jasne stoliki pasują do stylu skandynawskiego. Wybierając konkretny model, zastanów się, czy będzie on odpowiedni dla potrzeb twojej rodziny. Jeżeli masz małe dziecko, nie powinieneś kupować stolika ze szklanym blatem, gdyż dziecko może go niechcący zbić i się pokaleczyć. Dodatkowo trudno ci będzie utrzymać taki blat w czystości. Małe dziecko może też przez cały czas ściągać rzeczy znajdujące się na stoliku kawowym, dlatego niektórzy rodzice decydują się przełożyć na później decyzję o zakupie mebla.

Jaki rozmiar stolika kawowego będzie najlepszy?

W kwestii rozmiaru stolika zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że powinien być jak najmniejszy i umożliwić jedynie postawienie jakiejś niewielkiej ozdoby, natomiast inni chcą korzystać ze stolika na co dzień. Dla tych ostatnich osób lepszy będzie większy stolik, który pomieści filiżanki z kawą, tackę z przekąskami i inne rzeczy. Ciekawym rozwiązaniem może być zakup dwóch stolików, ale o mniejszych wymiarach i ustawienie ich obok siebie.   

Jaki kształt stolika kawowego mamy do wyboru?

W kwestii kształtu stolika kawowego najlepiej jest kierować się tym, ile miejsca można przeznaczyć na postawienie stolika. Jeżeli salon należy do małych pomieszczeń, warto kupić mniejszy stolik kawowy o zaokrąglonym kształcie. Tego typu mebel pozwoli uzyskać wrażenie przestrzeni. Okrągły kształt to również idealny wybór do pokojów gościnnych, w których znajduje się wiele puf oraz stołków i krzeseł.

Kwadratowy stolik do kawy jest bardziej praktyczny, gdyż zapewnia większą ilość miejsca, które można wykorzystać do postawienia różnych rzeczy. Takie rozwiązanie powinni wybrać właściciele dużych salonów. W niektórych przypadkach przełamanie powyższej zasady, a więc wstawienie okrągłego stolika do dużego pomieszczenia lub kwadratowego mebla do niewielkiego salonu może przynieść ciekawy efekt.

Redakcja decorre.pl