Jakie dekoracyjne płytki sprawdzą się w Twojej łazience?

Przy ogromnym wyborze płytek każdy zastanawia się jaki wzór najbardziej sprawdzi się w łazience. Jest to miejsce, w którym każdy uczestnik domu jest nawet kilka razy dziennie, więc powinny być one dopasowane pod domowników. Płytki heksagonalne są jednym z ciekawszych form dekoracyjnych stosowanych w łazienkach.

Płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne to jeden z hitów ostatnich lat. Przypominają wyglądem drewno, a niektóre są tak realistyczne, że ludzie zastanawiają się, czy faktycznie udało się ułożyć drewno lub panele w łazience. Osoby, które uwielbiają drewniane podłogi, na pewno są tym tematem zachwycone. Płytki drewnopodobne są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu w łazience i nie są narażone na żadne napuchnięcia jak tradycyjne drewno. Płytki heksagonalne raczej są mało spotykane, jeśli chodzi o drewnopodobny wzór. Ten wzór jest zastrzeżony do płytek podłużnych, które świetnie sprawdzają się w roli podłogi czy ściany. Jednak dzięki użyciu płytek heksagonalnych można rozjaśnić powierzchnię, na której chcemy zastosować płytki drewnopodobne.

Płytki matowe

Jest to coraz częściej wybierana opcja ze względu na to, że nie widać na nich brudu jak w przypadku płytek o wysokim połysku. Na rynku dostępna jest różnorodność płytek matowych, a tym występują również takie, które wyglądem przypominają beton. Są bardzo popularne w ostatnich czasach, ze względu na wracające do mody rustykalne wnętrza. Płytki heksagonalne również występują w opcji matowej.

Płytki heksagonalne

Płytki heksagonalne, czyli płytki w kształcie plastra miodu stanowią świetną bazę dekoracyjną. Dla ciekawych – nadają się nie tylko do łazienki, ale do każdego pomieszczenia w domu. Sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w biurze. Dzięki ich innowacyjnemu kształtowi sprawiają, że przestrzeń nabiera nowego wyrazu. Płytki heksagonalne można ułożyć w pewnego rodzaju mozaikę, która będzie tworzyć historię. Dzięki różnorodności w wyborze płytek heksagonalnych można łączyć ze sobą różne kolory i style. W łazience jako dekorację można użyć płytek heksagonalnych, które są lustrem. Tak zrobiona dekoracja zachwyci każdego, kto tylko na nią spojrzy.

Płytki o wysokim połysku

Są wyjątkowe, jeśli chodzi o ich zastosowanie, ale czasami bardzo niepraktyczne. Osoby, które decydują się na płytki o wysokim połysku, nie mają nic przeciwko sprzątaniu łazienki częściej. Płytki heksagonalne dostępne są również w wariancie o wysokim połysku, jednak jako dekoracja ścienna wygląda to bardzo efektownie.

Każdy rodzaj płytek nada się jako dekoracja w Twojej łazience. Jeśli nie będzie to powielający się wzór, to będzie on uznawany za dekorację. Płytki heksagonalne jednak mają największą przewagę nad innymi, ponieważ samym kształtem przypominają dekorację.

Redakcja decorre.pl