Domy z prefabrykantów

Dzisiaj przedstawię Państwu wady i zalety domów z prefabrykatów. Jest to technologia, która w Polsce dopiero rozwija swoje skrzydła, więc zapewne większość rodaków nie wie na czym polega. Ta bardzo znana na zachodzie i w Skandynawii metoda budowy wymarzonego domu nie jest najtańsza, ale korzystna dla osób, które posiadają gotówkę i chcą szybko postawić dom. Korzystając z usług firm stawiających takie domy możemy wprowadzić się do własnego gniazdka już w kilka dni bądź tygodni! No dobrze, ae jak wygląda tworzenie takich prefabrykatów i stawianie domu? Na początek pracownicy wybranej przez nas firmy „składają” ściany a często też dach naszego domu na wielkiej hali. Tak przygotowana ściana posiada już wszystko – szkielet konstrukcji, ocieplenie, elewację oraz rozprowadzone instalacje.

Pokryta płytami karton-gipsowymi jest w zasadzie gotowa do malowania czy położenia tapety. Po złożeniu takich elementów, które są potrzebne do danego domu, pakowane są do transportu i wyruszają w drogę do inwestora. Na miejscu są stawiane za pomocą dźwigu, niektóre firmy stawiają taki dom nawet w jeden dzień. Jest to bardzo szybka technologia jeśli chodzi o samo postawienie domu na działce. Otrzymujemy gotowy produkt, dom w stanie najczęściej deweloperskim, który musimy już tylko urządzić według naszego gustu i cieszyć się własnym kątem.

Domy z prefabrykatów można też w łatwy sposób zbudować jako dom energooszczędny bądź pasywny montując bezobsługowe, dobre dla środowiska ogrzewanie, odpowiednią izolację budynku, aby nie tracił dużej ilości ciepła gdy temperatura na zewnątrz maleje. Coraz bardziej popularne stają się też rozwiązania takie jak odzysk wody używanej w domu do podlewania ogrodu bądź rekuperacja z odzyskiem ciepła. Jak widzimy jest bardzo dużo możliwości związanych z byciem eko w takim domu. Sama konstrukcja jest drewniana, najczęściej ocieplona wełną skalną, co zapewnia przyjazny mikroklimat dla mieszkańców. Jednakże nic nas nie ogranicza przy posiadaniu takiej nieruchomości, sympatycy kominka na drewno palącego się w salonie również mogą takie rozwiązanie zastosować bez żadnych strat na atrakcyjności przedsięwzięcia.

Również jest możliwość zainstalowania ogrzewania na eko-groszek bądź pellet dla osób chcących mieć takie rozwiązanie grzewcze. Polecamy zapoznać się z możliwościami tej technologi, która sprawi, że może i Ty w bardzo krótkim czasie będziesz cieszyć się własnym, pięknym i nowoczesnym domem. Domy z prefabrykatów to teraźniejszość i przyszłość budownictwa.

Redakcja decorre.pl