Małe mieszkanie – jak je urządzić?

Urządzanie małego mieszkania to spore wyzwanie, warto jednak pamiętać, iż przy odrobinie wysiłku można nawet najmniejszy lokal zagospodarować tak, by wyglądał on pięknie.

Jak pogodzić estetykę i wygodę w niewielkim mieszkaniu?

O czym warto pamiętać podczas jego urządzania? Oto kilka porad, których warto przestrzegać. Małe mieszkanie może stać się przytulnym gniazdkiem w chwili, gdy w porę zostaną w nim wydzielone poszczególne strefy. Miejsce na odpoczynek, miejsce do pracy oraz miejsce, w którym będą przyrządzane posiłki – oto strefy, których wydzielenie jest jednym z najważniejszych kroków. Każda z tych stref powinna zostać wypełniona odpowiednio dobranymi i dopasowanymi meblami, dzięki którym będzie się ze swej roli wywiązywać w odpowiedni sposób.

Funkcjonalne meble

Świetnie sprawdzą się tu takie meble, które mogą pełnić kilka funkcji jednocześnie oraz te, których wielkość można dopasować do bieżących potrzeb. Stoły z rozkładanymi blatami, rozkładane sofy i kanapy – oto wyposażenie, które idealnie sprawdzi się w mieszkaniu o ograniczonej powierzchni.
A co z wyglądem? By małe mieszkanie mogło się piękniej prezentować, warto wykorzystać kilka prostych sztuczek. Jasne kolory, sięganie po takie dodatki, jak lustra – oto proste sposoby na to, by w optyczny sposób powiększyć każde wnętrze.

domowepiekno.pl

Redakcja decorre.pl