Wybieramy nowoczesną armaturę do kuchni premium

Wybór baterii kuchennej możemy oprzeć o funkcje, które powinna posiadać, bądź o jej wygląd. Kształt, wielkość, kolor, sposób montażu, czy sterowania — to tylko niektóre elementy, które powinniśmy wziąć pod uwagę ze względu na to, że jest to wyposażenie, które będziemy dość intensywnie eksploatować przez lata. Jaką armaturę wybrać? Podpowiadamy.

Bateria naścienna czy stojąca?

Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę, zarówno ze względów estetycznych jak i praktycznych jest sposób montażu baterii. Naścienne są dużo bardziej wymagające, ponieważ potrzebują wychodzącej ze ściany końcówki rury z instalacją wodną, do której można by ją podłączyć. Oznacza to, że nie mamy możliwości zmiany miejsca zlewozmywaka, jeżeli posiadamy już taką rurę w innej lokalizacji lub wiąże się to ze sporymi przeróbkami jeszcze na etapie przedwykończeniowym. Na ten typ armatury decydują się osoby, którym zależy na kuchni urządzonej w stylu retro lub bardzo tradycyjnym. Zazwyczaj wówczas wybierają modele dwuuchwytowe, czyli takie, które mają dwa osobne pokrętła do zimnej i ciepłej wody. Jest to rozwiązanie, które zajmuje więcej czasu na ustawienie odpowiedniej temperatury i strumienia wody, a co za tym idzie, powoduje większe jej zużycie. 

Dlatego najczęściej obecnie wybierane są baterie stojące. Mają one nowoczesny wygląd i charakteryzują się prostym montażem. Instalowane są do obrzeża zlewozmywaka lub nieco rzadziej w specjalnym otworze wywierconym w blacie. Ich nowoczesny i prosty wygląd sprawia, że idealnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, w stylu loftowym jak i nieco bardziej tradycyjnych. Są zazwyczaj jednouchwytowe, dzięki czemu możemy bardzo szybko kontrolować strumień i temperaturę wody. Korzysta się z nich znacznie łatwiej niż z dwuuchwytowych, ponieważ do ich obsługi wystarczy tylko jedna ręka.

Kolor i rodzaj wylewki

Mamy do wyboru wiele kolorów i rodzajów wylewek. Te w kształcie litery F lub U nieco ograniczają nam pole manewru, dlatego w nowoczesnych wnętrzach najczęściej stosowane są baterie z wyciąganą wylewką. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które umożliwia nam korzystanie z wody również poza zlewozmywakiem, ponieważ rurka, która jest w nich montowana, zazwyczaj sięga nawet do 150 cm. Niezwykle ważny jest również materiał, z którego wykonana jest bateria. Najczęściej wybierane są chromowane, które cechują się błyszczącym, prostym wyglądem. Mamy do wyboru jednak też baterie dekoracyjne — platynowe czy satynowe cechujące się modnym designem. Są one jednak zazwyczaj droższe niż chromowane i pasują jedynie do określonej estetyki kuchni. Srebrna bateria pasuje do każdego nowoczesnego wnętrza, ale także tego urządzonego w stylu loft i tradycyjnym. Z kolei czarna bądź beżowa dobrane do pod kolor zlewozmywaka będą stanowić piękną ozdobę naszej kuchni. Szeroki wybór armatury znajdziemy na: https://sklep.invena.pl/inspiracje/kuchnia-w-stylu-premium-23/.

Redakcja decorre.pl