Projektowanie wnętrz z białymi meblami

Co pewien czas pojawiają się kolejne trendy w wystroju wnętrz. Część z nich dość szybko znika, inne utrzymują się nieco dłużej. Jednak warto rozsądnie wybierać z nich to co najlepsze. Planując aranżację mieszkania należy mimo wszystko zadbać o ponadczasowość. Wnętrze wypełnione najmodniejszymi dodatkami nie będzie wcale dobrym wyborem. Dość szybko może stać się nieaktualne oraz być postrzegane jako nieatrakcyjne. Z tego powodu znacznie lepiej jest bazować na neutralnych elementach, które będą stanowić jedynie tło dla dodatków.

W wyniku tego pojawiła się moda na białe meble, która utrzymuje się już od lat. Zaaranżowanie całego mieszkania przy ich pomocy daje duże możliwości. Nie narzuca to nam żadnego konkretnego stylu. Szczególnie jeśli meble są bardzo proste i bez dodatkowych ozdobników. W ten sposób jesteśmy w stanie nadać im konkretny styl przy pomocy dodatków. Należy jednak umiejętnie z tego korzystać. Decydując się na białe meble warto postawić na kolorowe ściany. Mogą być pastelowe lub w delikatne wzory. Istotne jest jedynie, aby również nie narzucały żadnego określonego klimatu. Z tego powodu jasne odcienie sprawdzą się tu najlepiej. Będą dość neutralne i łatwe do wystylizowania. W każdym pomieszczeniu warto ograniczyć się do maksymalnie trzech kolorów. W ten sposób z łatwością można zachować umiar i nie przesadzić z barwnością.

Biel w połączeniu z pastelowymi ścianami będzie wyglądać już bardzo dobrze. Odcień w jakim wybraliśmy farbę można również powielić w postaci zasłon lub narzut. W ten sposób użyje się kilku elementów, które będą do siebie nawiązywać. Przełoży się to na dopracowanie całego wystroju. Pod postacią dodatków można wkomponować również bardziej wyraziste akcenty kolorystyczne. Ciemniejsze odcienie oraz jaskrawe kolory mogą wyglądać bardzo dobrze jeśli będą użyte z umiarem. Z tego powodu najlepiej w tej roli sprawdzą się cienki ramki, poszewki na poduszki lub niewielkie serwetki. Równocześnie wykorzystywanie tego typu akcesoriów daje duże możliwości częstego zmieniania aranżacji.

Nie będzie to wiązać się ze znacznymi kosztami. Warto w trakcie zakupów od razu skompletować całe zestawy. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie można dobrać do siebie poszczególne elementy i zyskać pewność, że sprawdzą się w dekorowaniu mieszkania. Może być to również doskonały sposób, aby podkreślić charakter aktualnej pory roku. W okresie zimowym idealnym wyborem będą wszelkie elementy nawiązujące do świąt. W ten sposób można wprowadzić wyjątkową atmosferę i znacznie lepiej przeżywać ten czas.

Redakcja decorre.pl