Dlaczego warto zamieszkać w Krakowie?

Poszukujesz miejsca, gdzie mógłbyś się rozwijać naukowo lub twórczo? A może szukasz dla swojej rodziny miasta z perspektywami? Dziś na tapet bierzemy jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, czyli Kraków. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego warto tam się osiedlić i w co najlepiej inwestować. Zapraszamy do lektury!

Miasto historii

W Krakowie na każdym kroku spotkasz się z historią. Zabytkowe kamienice na Rynku Głównym, Kościół Mariacki, Zamek Królewski na Wawelu – te budynki były świadkami wielu przełomowych wydarzeń w dziejach Polski na przestrzeni wieków. W Krakowie historyczne jest nie tylko Stare Miasto, ale również inne dzielnice, choćby takie jak Kazimierz czy Nowa Huta. Stolica Małopolski to idealne miasto dla wszystkich miłośników architektury i historii.

Miasto kultury

Kina, teatry, muzea – w Krakowie możesz na co dzień obcować z kulturą. Z tego miasta pochodzi zresztą wielu znanych i lubianych artystów. Spotkasz ich zarówno na deskach teatrów, jak i na zabytkowych ulicach Starego Miasta. UNESCO nadało stolicy Małopolski tytuł “miasta literatury”. To dodatkowa wartość dla wszystkich miłośników książek, nie tylko wśród turystów, ale i mieszkańców miasta.

Miasto rozwoju

Kraków to dynamicznie rozwijające się miasto, w którym swoje miejsce znajdą specjaliści praktycznie z każdej branży. Kilka wyższych uczelni państwowych kształci swoich przyszłych absolwentów zarówno w kierunkach ścisłych, jak i humanistycznych. Do tego dochodzą uczelnie prywatne i szkoły policealne, gdzie można realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania. W Krakowie swoje oddziały otwierają kolejne zagraniczne korporacje, dobrze rozwinięta jest branża turystyczna, gastronomia oraz sektor medialny. Stale rośnie też zapotrzebowanie na fachowców z branży budowlanej. Mieszkania deweloperskie Kraków cieszą się ogromną popularnością.

Miasto inwestycji

Do Krakowa co roku przybywają nowe osoby. Mowa tu nie tylko o turystach, ale również o studentach, pracownikach dużych firm i rodzinach z dziećmi. Potencjał gospodarczy i turystyczny tego regionu wiąże się z ogromnymi możliwościami inwestycyjnymi. W Krakowie warto inwestować w sektor turystyki oraz branże z nim powiązane (głównie w gastronomię i rekreację). Od lat świetną inwestycją są także nieruchomości. Mieszkania deweloperskie Kraków sprzedają się w rekordowym tempie. Typowo pod turystów opłaca się opcja wynajmu krótkoterminowego, czyli zakup mieszkania i przekształcenie go na lokal typu airbnb. Studenci zazwyczaj zainteresowani są wynajmem rocznym lub kilkuletnim. W tym przypadku najlepiej inwestować w nieruchomości w pobliżu uczelni i pętli tramwajowych. Małżeństwa i rodziny z dziećmi coraz częściej poszukują dużych mieszkań z dala od gwarnego centrum oraz domów na obrzeżach miasta. Kraków to bez wątpienia miasto wielu możliwości. Warto z tego korzystać!

Redakcja decorre.pl