Styl prowansalski

Projektując wystrój mieszkania warto trzymać się konkretnego stylu. Jednak nie musi wpisywać się w aktualne trendy. Istotne jest tu indywidualne dopasowanie wszystkich elementów do własnego gustu. W ten sposób można stworzyć przestrzeń, która będzie komfortowa i codziennie będzie zachwycać swoim wyglądem. Warto mieć to na uwadze w trakcie poszukiwania idealnych mebli. Dużą wskazówką mogą być gromadzone inspiracje. Z tego powodu warto zapisywać elementy, które wpadną nam w oko. Najlepiej jest regularnie przeglądać portale poświęcone tematyce aranżacji wnętrz. W ten sposób można stopniowo budować bazę pomysłów do zrealizowania. Następnie warto wybrać z nich te, które powinny sprawdzić się w danym przypadku. Na uwadze należy mieć również dostosowanie dla siebie poszczególnych elementów wystroju.

Priorytetem jest dążenie do stworzenia spójnej kompozycji, która będzie sprawiać wrażenie dobrze przemyślanej. Styl prowansalski w aranżacji wnętrz może być doskonałym wyborem. Jest popularny od dłuższego czasu. Łączy w sobie kilka mniejszych trendów, które funkcjonują także oddzielnie. Cechą charakterystyczną jest wykorzystanie dużej ilości bieli. Pojawia się na ścianach, meblach oraz pod postacią dodatków. Jest urozmaicona jedynie delikatnymi akcentami innych kolorów. Istotne jest, aby były one jasne. Pastele sprawdzą się idealnie w tej roli. Kolejną kwestią jest domowe ciepło jakie bije z aranżacji utrzymanych w tym stylu. Jest to ogromna zasługa wykorzystania naturalnego drewna. Zazwyczaj są to blaty lub niewielkie dodatki.

Dzięki temu całe pomieszczenie nie jest zbyt mocno zdominowane i zachowuje świeżość. Dobrym pomysłem jest również jasna podłoga. Sprawdzą się tu wszystkie delikatne odcienie. Drewno sprawia, że wystrój od razu kojarzy się z domem. Kolejną kwestią są dodatki. Można wprowadzić wzory. Jednak powinny pasować ogólną atmosferą do całego pomieszczenia. Kratka lub subtelne kwiaty są tu szczególnie popularne. Zazwyczaj pojawiają się na obrusach lub zasłonach. W przypadku salonu mogą występować również na poszewkach na poduszki. Należy jedynie zadbać o umiar. Akcentów kolorystycznych i wyróżniających się dodatków nie powinno być zbyt dużo. Minimalizm jest to bardzo ważne.

Jako urozmaicenie wystroju lepiej jest wykorzystywać ozdobniki umieszczane na meblach. Wszelkie żłobienia i zagłębienia na krzesłach oraz frontach szafek dadzą zadowalający efekt. Równocześnie meble pozostaną neutralne i bardzo delikatne. Warto z rozwagą dobierać każdy kolejny element. Dzięki temu stopniowo można stworzyć doskonale zaprojektowane mieszkanie.

Redakcja decorre.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.