Okna, jak oczy budowli

Okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie wiele zalet należących do każdego z osobna komponentu.

Drewno jako materiał naturalny jest i będzie zawsze nie do pobicia dla komfortu użytkowania każdego sprzętu. Jest najmniej inwazyjnym materiałem, wpływającym na ludzkie samopoczucie i zdrowie. Podnosi może nieznacznie koszty wytworzenia, ale jest materiałem ekologicznym. Dziś lasy to hodowle na skalę przemysłową. Prowadzi się zrównoważoną hodowlę, tak by ekosystem pozostawał w równowadze.

Drugim znaczącym komponentem jest aluminium. Można śmiało powiedzieć, że aluminium jest niezniszczalne. Jak to możliwe? To proste. Metal w czystej formie może podlegać recyklingowi. A recykling w stosunku do aluminium odbywa się bezstratnie. Brak ubytków masy. Oznacza to, że z dziewięciuset dziewięćdziesięciu dziewięciu kilogramów złomu aluminiowego otrzymuje się taką samą masę surowca w postaci wyrobów gotowych.

Kolejnym materiałem jest szkło. Materiał również naturalny. Materiały użyte do produkcji szyb okiennych także w całości mogą być przetworzone. Jednak nowoczesnemu szkłu stawia się wysokie wymagania. Szczególnie kiedy rzecz dotyka nowych technologii. Mówiąc nowe technologie nieodmiennie mamy na myśli budownictwo pasywne. Szyby w oknach dla budynków pasywnych muszą się charakteryzować optymalną przejrzystością. Dlatego, że sposób pozyskiwania i zatrzymywania energii dla budynku pasywnego zakłada przedostawanie się maksymalnej ilości promieniowania podczerwonego niesionego przez promienie słoneczne.

Trafne jest stwierdzenie, że dobre okno powinno być nie tylko trwałe. Dobre i bardzo dobre okna powinny być również nieskomplikowane w obsłudze. Prostota projektu i wykonania to kwintesencja dobrego wyrobu.
Jeszcze jedno. Okno musi spełniać jeszcze warunki izolacyjności na zadowalającym poziomie.
Rama okna musi być pozbawiona na etapie konstrukcji mostków cieplnych. Mostki cieplne to utrapienie projektantów w wielu budowlanych specjalnościach. Mogą zepsuć każdą pracę już na początku.
Jednak mostki pozwalające na migracje ciepła powstają także podczas montażu okien w otworach w ścianach. Źle zamontowane okno może być wyjściem awaryjnym dla ciepła z wnętrza budynku.

Nowoczesne okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie zalety wszystkich składników. Trwałość aluminium sprawdzona w różnych warunkach i konstrukcjach. Estetyka drewna daje możliwości do różnego rodzaju ekspresji wręcz artystycznej.

Niezwykle estetyczne wzornictwo może dopasować okna do każdej realizacji. Może połączyć w jedno kompozycje każdego domu. Kompozycję spójną i wyrafinowaną.

Redakcja decorre.pl