Mieszkanie w stylu glamour

Styl glamour – główne zasady tego stylu poznać powinien każdy, kto właśnie urządza swoje mieszkanie i pragnie nadać mu wyjątkowy charakter, z dużą dozą elegancji, a być może także z nutką dekadencji. Tematyka wykańczania i urządzania wnętrz na dobre rozgościła się już nie tylko w prasie, telewizji czy mediach społecznościowych, ale też w naszych rozmowach. Dlatego też gdy odbierzesz klucze do swojego świeżo oddanego mieszkania i pochwalisz się tym rodzinie czy znajomym, z dużą dozą prawdopodobieństwa zapytają Cię oni, jakim stylu planujesz je urządzić.

A wybór jest naprawdę imponujący! Z jednej strony niezwykłą popularnością cieszy się styl skandynawski, stawiający na minimalizm, oszczędność formy i wykorzystanie naturalnych materiałów. W mieszkaniu urządzonym w stylu skandynawskim dominuje prostota, w więc biel, popiele i szarości, w dużej ilości występuje drewno w naturalnych, zazwyczaj dość jasnych odcieniach. Jeśli już pojawiają się ozdoby, to są one nienachalne i dyskretne. Nie będzie to raczej poduszka ozdobiona cekinami czy złoty wazon o fikuśnym kształcie – prędzej popielaty, wełniany koc czy subtelny obrazek w skromnej, drewnianej ramce. Zupełnie inaczej jest jednak w mieszkaniu urządzonym w nurcie glamour.

Styl glamour – główne zasady tego stylu idą bowiem w zupełnie innym kierunku. Zamiast minimalizmu – coś zupełnie odmiennego, a więc przepych. Zamiast oszczędności formy i delikatnych barw – bogactwo form, kształtów, kolorów i materiałów. Styl glamour pozawala nam zaszaleć z elementami wystroju wnętrza i urządzić nasze mieszkanie „:na bogato”. Jak będzie to wyglądać w praktyce? Warto przedstawić to na przykładach konkretnych pomysłów i rozwiązań. W salonie urządzonym w stylu glamour znajdziemy na przykład okazałe sofy i fotele o ciekawej formie i eleganckim wykończeniu, wykonane chociażby z aksamitu o intensywnej barwie. Na ścianie – wielkie lustra w wyrazistych, bogato zdobionych ramach.

Na suficie – spektakularny, kryształowy żyrandol, górujący nad całym pomieszczeniem. Na podłodze – kafelki na wysoki połysk, a na nich gruby, mięsisty dywan z pluszu. Na półkach znajdą swoje miejsce eleganckie ozdoby i dodatki, na przykład kolekcja kryształowych naczyń wyeksponowana w eleganckim kredensie. W tym wszystkim zachować jednak trzeba jakieś granice. Styl glamour, mimo swojego przepychu i bogactwa, ma jednak zachować charakter wysmakowany i elegancki. Warto o tym zapamiętać, zanim w szale zakupów wykupimy wszystkie błyskotki i zamienimy nasze mieszkanie w pastisz tego stylu!

Redakcja decorre.pl