Meble vintage – meble z klasą

Obecnie bardzo mocno w trendach zadomowiły się meble vintage. Niektórzy mogą zapytać o co chodzi z vintage? Gdzie szukać mebli vintage? Meble vintage mimo swojego wieku wciąż królują w mieszkaniach. Ich ogromną zaletą jest to, że pięknie komponują się z meblami nie tylko tego samego stylu, ale z każdym rodzajem. Takie meble będą świetnie wyglądać w nowoczesnych wnętrzach. Kontrasty mimo wszystko dobrze ze sobą współgrają. Jak należy eksponować meble w stylu vintage? Gdzie szukać mebli vintage? Tak naprawdę to wygląda tylko na tak skomplikowane. W rzeczywistości jest o wiele łatwiejsze. Meble vintage są dość specyficzne. Nie wszyscy uważają ten rodzaj mebli jako gustowny. Jednak kilka dodatków w mieszkaniu może zdziałać cuda.

Gdzie szukać mebli vintage?

To nie będą trudne poszukiwania. Meble vintage są obecnie na topie i można je znaleźć tak naprawdę w każdym sklepie z meblami. Występują one w zróżnicowanych odsłonach. Obecnie w sklepach meblowych możemy znaleźć nowe meble wykonane na wzór starych. To tylko od nas zależy, którą opcję wybierze. Teraz na rynku mamy mnóstwo wzorów mebli w stylu vintage. Wiele osób zastanawia się jak zestawić meble w stylu vintage z innymi meblami. Ten wzór tak naprawdę będzie pasował do każdego innego mebla. Meble vintage bardzo dobrze komponują się ze stylem skandynawskim. Jego surowy klimat idealnie się wpasuje w ” zabytkowe staruszki”.

Jeśli ktoś zechce mieć taki skarb w domu powinien przede wszystkim wybrać się do jakieś antykwariatu lub też poszukać w zwykłych ogłoszeniach umieszczonych w internecie. Czasami można natknąć się na prawdziwe perełki. Nierzadko ludzie korzystają również z takiej metody: kupują czasem lekko uszkodzoną lampkę, naprawiają ją i wystawiają z powrotem na sprzedaż po usunięciu usterki. Niestety czasami zdarza się tak, że usterki nie da się naprawić i to tylko strata czasu i pieniędzy. Najlepiej to kupić meble wzorowane na vintage, ponieważ nie są tak wymagające jak stricte vintage.

W poszukiwaniu mebli vintage można również udać się do second- handów. Czasami tam też można znaleźć fajne i niedrogie meble. Obecnie bardzo często widzę w polskich domach meble w stylu vintage lub nawet całe pomieszczenie w tym wzorze. Vintage jest na topie przez prawie cały rok. Meble te obłędnie wyglądają z szarymi lub srebrnymi dodatkami. Chcąc nie chcąc moda ciągle zatacza koło. Dlatego to co kupimy być może za 10 lat będzie nadal modne i będzie przeżywać swoje drugie życie. Bawmy się zatem modą i trendami. Moda ciągle się zmienia, a my razem z nią. Dlatego kupując vintage możemy zostać przy jednym stylu lub też stworzyć coś nowego i wyjątkowego.

Redakcja decorre.pl