Jak wybrać dobry materac?

Na pewno zdarza ci się wstawać rano lewą nogą, niezależnie od tego, ile godzin spędziłeś w łóżku. Potrafisz przespać dosłownie całą noc i wieczór, a mimo tego następnego dnia budzisz się totalnie wypruty z sił i bez chociażby minimalnej motywacji do działania. Z czego to może wynikać? Najprawdopodobniej problem tkwi w nieodpowiednim miejscu do spania. Jeżeli chcesz, by twój nocny wypoczynek był w stu procentach jakościowy, musisz w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie – jak wybrać dobry materac?

Na ten moment producenci wyróżniają trzy typy materaców. Są to: materace sprężynowe, materace piankowe i materace lateksowe. Nie da się oczywiście powiedzieć, który z tych rodzajów jest najlepszy, bo to wszystko zależy – od twoich preferencji, stanu zdrowia, budowy ciała, wagi czy nawet warunków otoczenia. Po kolei spróbuj więc zapoznać się z ogólną charakterystyką wszystkich trzech materaców, by następnie samodzielnie stwierdzić, który z nich sprawdziłby się u ciebie najlepiej. Pierwszy w kolejce jest zatem produkt sprężynowy.

To materac tradycyjny, który istniał jeszcze przed wynalezieniem lateksu czy pianki. Do dnia dzisiejszego cieszy się niezwykłą popularnością i wciąż stanowi pierwszy wybór klientów wybierających rzeczy do sypialni. Być może sam jednak trochę się go obawiasz. Pamiętasz doskonale materace piankowe, na których przespałeś całe swoje dzieciństwo i kojarzysz, że zazwyczaj ich sprężynki wpijały ci się w plecy, co nie było ani komfortowe, ani przyjemne. Na szczęście dziś producenci korzystają z zupełnie innych technologii. Tworzą materace w taki sposób, by uzupełniające je sprężynki nie były w żadnym stopniu wyczuwalne przez ciało osoby leżącej. Jeżeli jednak wciąż nie do końca im ufasz, sprawdź inne typy materaców. Piankowe na pewno przypadną ci do gustu, jeżeli szukasz czegoś delikatnego i bardzo wygodnego.

Jak wybrać dobry materac? Sama znajomość rodzajów tego produktu może nie wystarczać. Materac musi mieć także odpowiednią grubość, twardość i wielkość. Wszystko ma w nim znaczenie. Każdy jego element czy detal może wpływać na jakość twojego snu. Z tego powodu akurat w tym przypadku nie powinieneś podejmować żadnych pochopnych decyzji. Nie decyduj się na zakup materaca tylko dlatego, że akurat trwa na niego promocja. Nie wierz w każde słowo pracowników marketów, którzy otrzymują wynagrodzenie za wciskanie kitu klientom. Sam postaraj się dokładnie ustalić, co musi mieć twój idealny materac. Dopiero potem zacznij go szukać.

Redakcja decorre.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.