Jak wybrać dobry materac?

Na pewno zdarza ci się wstawać rano lewą nogą, niezależnie od tego, ile godzin spędziłeś w łóżku. Potrafisz przespać dosłownie całą noc i wieczór, a mimo tego następnego dnia budzisz się totalnie wypruty z sił i bez chociażby minimalnej motywacji do działania. Z czego to może wynikać? Najprawdopodobniej problem tkwi w nieodpowiednim miejscu do spania. Jeżeli chcesz, by twój nocny wypoczynek był w stu procentach jakościowy, musisz w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie – jak wybrać dobry materac?

Na ten moment producenci wyróżniają trzy typy materaców. Są to: materace sprężynowe, materace piankowe i materace lateksowe. Nie da się oczywiście powiedzieć, który z tych rodzajów jest najlepszy, bo to wszystko zależy – od twoich preferencji, stanu zdrowia, budowy ciała, wagi czy nawet warunków otoczenia. Po kolei spróbuj więc zapoznać się z ogólną charakterystyką wszystkich trzech materaców, by następnie samodzielnie stwierdzić, który z nich sprawdziłby się u ciebie najlepiej. Pierwszy w kolejce jest zatem produkt sprężynowy.

To materac tradycyjny, który istniał jeszcze przed wynalezieniem lateksu czy pianki. Do dnia dzisiejszego cieszy się niezwykłą popularnością i wciąż stanowi pierwszy wybór klientów wybierających rzeczy do sypialni. Być może sam jednak trochę się go obawiasz. Pamiętasz doskonale materace piankowe, na których przespałeś całe swoje dzieciństwo i kojarzysz, że zazwyczaj ich sprężynki wpijały ci się w plecy, co nie było ani komfortowe, ani przyjemne. Na szczęście dziś producenci korzystają z zupełnie innych technologii. Tworzą materace w taki sposób, by uzupełniające je sprężynki nie były w żadnym stopniu wyczuwalne przez ciało osoby leżącej. Jeżeli jednak wciąż nie do końca im ufasz, sprawdź inne typy materaców. Piankowe na pewno przypadną ci do gustu, jeżeli szukasz czegoś delikatnego i bardzo wygodnego.

Jak wybrać dobry materac? Sama znajomość rodzajów tego produktu może nie wystarczać. Materac musi mieć także odpowiednią grubość, twardość i wielkość. Wszystko ma w nim znaczenie. Każdy jego element czy detal może wpływać na jakość twojego snu. Z tego powodu akurat w tym przypadku nie powinieneś podejmować żadnych pochopnych decyzji. Nie decyduj się na zakup materaca tylko dlatego, że akurat trwa na niego promocja. Nie wierz w każde słowo pracowników marketów, którzy otrzymują wynagrodzenie za wciskanie kitu klientom. Sam postaraj się dokładnie ustalić, co musi mieć twój idealny materac. Dopiero potem zacznij go szukać.

Redakcja decorre.pl