Styl art deco

Dziś bardzo dużo ludzi urządza swoje domy według ulubionego stylu. W aranżacji wnętrz jest wiele stylów. I w związku z tym jest w czym wybierać. Lecz najwłaściwszym postępowaniem jest kierowanie się własnymi upodobaniami. O stylu takim, a nie innym decyduje wiele rzeczy, jak kolor ścian, rodzaj oświetlenia, materiał na podłogę, rodzaj mebli, oraz dodatki. A także ilość i rozmieszczenie mebli i sprzętów. Gdyż wiele osób lubi przestrzeń, a inni uwielbiają zagracone pomieszczenia. I według ich gustu ustawiane są w pomieszczeniach meble, sprzęty i dodatki. Jednym ze stylów w aranżacji pomieszczeń jest styl art deco. Poniżej znajduje się charakterystyka stylu art deco.

Najkrócej styl ten można scharakteryzować następująco, że zakłada on dużo elegancji, wysoką jakość wszystkich przedmiotów i ogólny komfort. Oraz sentymentalizm, gdyż nawiązuje on trochę do poprzednich epok. Lecz nie skupia się tylko na tym, co już było. Lecz również na tym, co dopiero będzie. W stylu art deco wciąż poszukuje się nowych rozwiązań, które zapewnią, jak najlepsze funkcjonowanie w domu zaaranżowanym w omawianym stylu. Jak i zapewnią ogólną elegancję. Pokażą dobry smak i szyk. Aby tak było meble do domu zaaranżowanego w stylu art deco muszą być drogie i często są to meble antyczne.

Aż trudno w to uwierzyć, że styl ten powstał w latach międzywojennych, kiedy ogólnie było niewesoło i szaro. Wtedy właśnie ludzie postanowili, że chociaż wnętrza ich mieszkań będą bogate i będą posiadać swój urok. W stylu art deco zwraca się uwagę na detale, jakimi są bogato zdobione przedmioty, oraz zaokrąglone i połyskowe formy. Dotyczy to nie tylko mebli, ale również dodatków. Jak i głównych części pomieszczeń, którymi są na przykład podłogi. Oprócz standardowych podłóg styl dopuszcza także płytki drewnopodobne najlepiej w ciemnym odcieniu, albo imitujące marmur. Poprzez taki, a nie inny wygląd podłóg podnoszony jest ogólny wygląd pomieszczeń zaaranżowanych w stylu art deco. Bardzo dobrym uzupełnieniem takiej aranżacji będzie wzorzysty dywan leżący na podłodze. Prestiż pomieszczeń podnoszą również wszelkiego rodzaju są mozaiki, które nadają wnętrzom wiele ponadczasowej elegancji.

Styl art deco, to aranżacja dla ludzi ceniących sobie luksus i elegancję. I oczywiście dla ludzi, którzy nie muszą liczyć każdego grosza, bo aranżacja domu w takim stylu jest dość kosztowna. Aczkolwiek nie od razu musowo aranżować w tym stylu cały dom. Można stopniowo zapełniać pomieszczenia meblami i dodatkami. I to jest alternatywa dla osób mniej majętnych, a chcących urządzić swój dom w stylu art deco.

Redakcja decorre.pl