Jak wybrać obrusy do lokali gastronomicznych?

Jakie obrusy wybrać do kompozycji we własnej restauracji, kawiarni, lub pensjonacie? Przede wszystkim należałoby zawrócić uwagę na plamoodporność z racji na wielokrotność wykorzystania, natomiast dodatkowo na jakość produktu oraz estetykę. Gdy poszukujemy do własnych pomieszczeń obrusów gładkich oraz innowacyjnych – dobierzmy owe tradycyjne na stoły okrągłe oraz podłużne. Gdy tymczasem poszukujemy oryginalnych obrusów, jakie niewątpliwie będą wyróżniać nasz lokal spośród pozostałych – zainwestujmy w akcesoria w formie bieżników, jakich barwa oraz wygląd niezwykle niejednokrotnie mogą urządzić przestrzeń w niepowtarzalny sposób.

Z jakiego materiału powinien być obrus?

Obrusy dla gastronomii jakie przeważnie wybierane są poprzez konsumentów wykonane są z poliestru i są wodoodporne. Jest to niezwykle korzystny dobór. Taki obrus łatwo oczyścić – natomiast w restauracji często jest ruch oraz wiele ludzi. Należy działać szybko oraz efektywnie. Taki typ obrusu sprawdzi się w normalnym użyciu. Materiał poliestrowy pokryty jest warstwą, jaka hamuje przenikanie wszelakiego typu zanieczyszczeń w tkaninę. To, co wyróżnia poliester od na przykład bawełny to brak konieczności wcześniejszego wygotowania.

Do wyrobu tkanin dla gastronomii producenci powinni stosować tylko najlepsze pigmenty oraz leki syntetyczne. Gdy użyją gorszej klasy zamienników, obrus szybko straci odcień oraz się skurczy. Pamiętajmy, iż obrusy do gastronomii powinny być także zrobione w sposób naturalny – mieć certyfikat niewielkiej ilości formaldehydów. To znaczy, iż obrus nie zawiera środków rakotwórczych. Z tychże właśnie powodów należałoby wybierać wypróbowanych wytwórców, jacy nie oszczędzają na jakości.

Obrusy plamoodporne – na co dzień

Obrusy do gastronomii, jakie do normalnego użytku wybierają restauratorzy to niewątpliwie przeważnie obrusy poliestrowe, plamoodporne oraz nic w tymże nadzwyczajnego. Przy ogromnej ilości stołów, należałoby postawić na jakość produktu oraz wygodę normalnego używania. Obrusy plamoodporne to taki typ obrusów, jaki nie potrzebuje profesjonalnego czyszczenia. W oddzieleniu od bawełnianych obrusów nie potrzebują także wcześniejszego wygotowania. Chociażby częste cykle prania nie wywołają uszkodzenia tychże obrusów.

Obrusy bawełniane

Bawełna jest zwykłą tkaniną, jaka dzięki oddychającym wartościom przeciwdziała utrzymywaniu ciepła pomiędzy produktem natomiast stolikiem. Tenże produkt nie zbiera ładunków elektrostatycznych, co służy szybkiemu oraz wygodnemu umieszczeniu obrusów na stołach. Pomimo braku satynowej wstawki w formie pasa, bawełniane obrusy restauracyjne wciąż są bardzo eleganckim dodatkiem do każdego stolika.

Redakcja decorre.pl