Eleganckie dodatki w nowoczesnej aranżacji

Nowoczesny styl aranżacji zyskuje coraz większą popularność. Nietypowe formy, ciekawe barwy oraz eleganckie wykończenia poszczególnych elementów, to najczęściej spotykany obecnie widok w nowych nieruchomościach. Jednak takie elementy jak lustro w drewnianej ramie, klasyczny drewniany stół lub miękki i wygodny fotel nadal znajdują swoje miejsca w nowoczesnych aranżacjach.

Aranżacja salonu

Urządzanie salonu należy do najprzyjemniejszych, ponieważ jest to największe pomieszczenie, którego głównym celem jest robienie wrażenia na odwiedzających gościach. Dlatego też wiele osób w pierwszej kolejności dba o wygląd salonu, który ma być elegancki. Duże i miękkie kanapy najlepiej sprawdzają się w salonach o większej powierzchni, gdzie swoje miejsce znajdzie także klasyczny fotel. Choć fotele dawno przestały być stałym elementem wyposażenia nowoczesnych wnętrz, nadal pojawiają się w niektórych domach. Wybierając go do salonu, warto kierować się jego formą i kolorem, które mogą nadać mu nowoczesny sznyt i zapewnić, że dzięki temu będzie doskonale pasował do całej aranżacji. Lustro w drewnianej ramie, które stylizowane jest w piękne sztukaterie również spotykane jest coraz rzadziej. Jednak nowocześniejsze kształty, takie jak na przykład okrągłe lustro w drewnianej ramie, występujące w kilku rozmiarach, może być świetnym elementem dekoracyjnym w salonie.

Sposób na stylową kuchnię i jadalnię

Kuchnia oraz jadalnia w większości mieszkań oraz domów bywają wspólnym pomieszczeniem. Jednak niezależnie od ich układu oraz rozmieszczenia, stół zawsze stanowi jeden z głównych elementów wyposażenia. Choć od dawna popularność zyskują stoły o ciekawych formach lub nietypowych wykończeniach, klasyczny, drewniany model nadal jest tym najchętniej wybieranym. Innym bardzo nowoczesnym dodatkiem do jadalni jest lustro w drewnianej ramie, które znajduje swoje miejsce nad stołem. Lustra w drewnianych ramach mają za zadanie optycznie powiększyć pomieszczenie, dlatego najlepiej jest zastosować je w jadalni o mniejszej powierzchni, gdzie obraz lub pusta ściana wyglądałyby nudno i nieciekawie.

Praktyczna łazienka

Łazienka najczęściej stanowi najbardziej klasycznie wykończone pomieszczenie w całym mieszkaniu. Przede wszystkim nowoczesne bywają formy, takie jak figury geometryczne na ścianach lub czarna armatura w nietypowym kształcie. Jednak lustro w drewnianej ramie nadal ma swoje honorowe miejsce tuż nad umywalką, gdzie ułatwia codzienną pielęgnację. Warto zdecydować się na większe lustro, w którym możliwe będzie zobaczenie całej sylwetki. Małe lustra, w których widać jedynie twarz i szyję sprawdzają się wyłącznie w mieszkaniach, w których większe lustro ma swoje miejsce na przykład w sypialni lub przedpokoju.

Redakcja decorre.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.