Designerskie hokery – z czego mogą być wykonane?

Współcześni projektanci doskonale wiedzą, że wystarczy szczypta kreatywności, aby tradycyjny, dobrze znany mebel przeobrazić w coś nieoczywistego. Najlepszym tego dowodem są designerskie hokery, które z pozycji standardowego, wysokiego krzesła awansowały do pozycji wyszukanego mebla – o nieprawdopodobnych walorach praktycznych, jak i estetycznych. Uzupełnione o niebanalną konstrukcję i zastosowanie pomysłowych rozwiązań, które w jednej chwili potrafią przeobrazić smutną i monochromatyczną przestrzeń w atrakcyjne pomieszczenie – rodem z kolorowych magazynów wnętrzarskich!

Kilka słów na temat hokerów

Mianem hokerów określane są wysokie krzesła barowe, które z klubów przywędrowały do prywatnych mieszkań, zajmując dumną pozycję w kuchni z barkiem lub przy wyspie kuchennej. Ich niezaprzeczalnym atutem jest fakt, że nie tylko potrafią zaoszczędzić przestrzeń, ale również stanowią dopełnienie wielu kuchni i jadalni. Co więcej, robią to w sposób komfortowy dla wszystkich domowników, zapewniając najwyższą wygodę siedzenia – także wśród najmłodszych użytkowników. Rosnąca popularność stołków barowych sprawiła, że z czasem projektanci zaczęli nadawać im rozmaite formy. W efekcie powstały designerskie hokery charakteryzujące się awangardową formą, ujmujące indywidualnym stylem i oryginalnym wykończeniem. Co ważne – w dalszym ciągu zachowując posiadany komfort użytkowania.

Klasyka w nowoczesnej postaci

Współczesne odsłony designerskich hokerów wykorzystują sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne krzeseł barowych. Z uwagi na zastosowane materiały oraz staranne wykończenie są gwarantem trwałości i funkcjonalności. Stanowią polecane rozwiązanie nie tylko do przestrzeni gastronomicznych, ale również minimalistycznych czy futurystycznych kuchni, w których dominuje odważna aranżacja.

Z czego mogą być wykonane?

Designerskie hokery produkowane są z rozmaitych materiałów. To właśnie ów różnorodność zapewnia im tak oryginalny wygląd. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się modele z tworzyw sztucznych, które nie dość, że zapewniają lekkość oraz odporność na uszkodzenia to dodatkowo wyróżniają się feerią kolorów. Co ważne, często przyjmując ultranowoczesną formę, dzięki czemu uzupełniają każdy, nawet najbardziej nieoczywisty projekt.

Oddzielną kategorię designerskich hokerów stanowią modele wykorzystujące tradycyjne materiały, np. drewno w jasnym wykończeniu. Wzbogacone o tapicerkę ze skóry naturalnej doskonale sprawdzą się w spokojniejszych, choć w dalszym ciągu utrzymanych w nowoczesnej konwencji, wnętrzach.

Redakcja decorre.pl