Obrusy plamoodporne – dlaczego warto je mieć?

Organizacja imprez to nie tylko dobór menu dla gości, czy odpowiedniego oświetlenia – ważną rolę odgrywa również aranżacja stołów. Głównym jej elementem są obrusy, które stanowią najważniejszy punkt nakrycia. Podczas uroczystości, szczególnie organizowanych dla większej liczby osób, nie da się uniknąć zabrudzeń powstałych od jedzenia, czy alkoholu. Na szczęście z pomocą przychodzą obrusy plamoodporne, które zapewnią nam między innymi czystość i wielokrotność użytkowania przy organizacji wielu imprez. Dlaczego warto ich używać?

Obrusy plamoodporne – idealne na imprezy

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu organizował jakąś rodzinną uroczystość lub w takiej uroczystości uczestniczył. Obrus to nieodłączny element aranżacji stołów na imprezach – coraz częściej można się spotkać z wykorzystaniem obrusów plamoodpornych. Dlaczego? Przede wszystkim jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, z czego najczęściej korzystają hotele i sale zajmujące się organizacją wesel, komunii, czy innych uroczystości dla większej liczby osób. Białe obrusy plamoodporne są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, więc idealnie można nakryć nimi zarówno okrągły stół, jak i prostokątny. Na dodatek biel jest kolorem tak uniwersalnym, że będzie pasowała do każdego typu wystroju, w jakim zostanie urządzona np. sala weselna. Na dodatek białe obrusy będą doskonałym punktem wyjścia także podczas urządzania domowych wnętrz – wpasują się w każdy styl, czy to minimalistyczny, czy rustykalny.

Dlaczego warto używać obrusów plamoodpornych?

Używanie obrusów plamoodpornych to przede wszystkim wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy. Podczas różnego rodzaju imprez nie da się uniknąć zabrudzeń takich, jak tłuste plamy od jedzenia, trudne do usunięcia ślady po czerwonym winie, czy wosk od świeczek dekoracyjnych. Wykorzystanie takich obrusów to także dobre rozwiązanie na co dzień. Jeśli pojawią się jakiekolwiek zabrudzenia, obrusy plamoodporne wystarczy wyprać, a z pewnością uda nam się pozbyć wszelkich nieczystości pozostawionych przez np. potrawy. Dzięki temu te obrusy są tak uniwersalne – można ich używać naprawdę wiele razy, co daje możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, które trzeba by było wydać na nowe. Jako że są to obrusy wykonane z poliestru, mamy gwarancję usunięcia z nich nawet najtrudniejszych plam w niskich temperaturach, przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego kształtu. Elegancja, wygoda i funkcjonalność w jednym – takie są właśnie obrusy plamoodporne.

Redakcja decorre.pl